Ap American Literature

Sort by: View: Show:

…ever-elusive American Dream. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Great Gatsby and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…more. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach a selection of poems from 101 American Poems and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Poetry | Ap Poetry | Ap

…more . This AP* Literature Teaching Unit helps you teach a selection of poems from 101 American Poems and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Our Price: $29.99
Related Products: Ap

…more . This AP* Literature Teaching Unit helps you teach a selection of poems from 101 American Poems and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Retail Price: $119.99
Our Price: $88.49
Related Products: Ap Poetry | Poetry

…achieve the American dream. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Jungle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Jungle

…ever-elusive American Dream. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Great Gatsby and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Our Price: $29.99
Related Products: The Great Gatsby | Gatsby

…achieve the American dream. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Jungle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Our Price: $29.99
Related Products: The Jungle

…of the American West. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Bean Trees and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Bean Trees

…African Americans in the 20th century. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Invisible Man and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Invisible Man | Ap

…African Americans in the 20th century. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Invisible Man and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature

Our Price: $29.99
Related Products: Invisible Man

American West and is recognized as her masterpiece. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach My Antonia and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP

Our Price: $29.99

American West and is recognized as her masterpiece. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach My Antonia and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Norton Shopping Guarantee