Ap Resources

Sort by: View: Show:

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…appear to be a duchess. Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units. Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical,…

Our Price: $29.99
Related Products: Pygmalion

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Wuthering Heights

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Night

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Macbeth | Ap Macbeth

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Othello

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Othello

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Macbeth

Build an excellent AP* Literature curriculum and give students a competitive advantage on the AP exam with Prestwick House AP Literature Teaching Units. These ready-to-use resources will save you hours of prep time—time that you can spend more efficiently with students. Students will benefit…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Odyssey | The Odyssey Ap

Build an excellent AP* Literature curriculum and give students a competitive advantage on the AP exam with Prestwick House AP Literature Teaching Units. These ready-to-use resources will save you hours of prep time—time that you can spend more efficiently with students. Students will benefit…

Our Price: $29.99
Related Products: The Odyssey Ap

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Norton Shopping Guarantee