Prestwick House

Ap Teaching Guides

Sort by: View: Show:

guide questions This package contains 1 copy of the printed AP Literature Teaching Unit for The Crucible. For the downloadable version, click here. For a package containing 30 copies of The Crucible and its AP Literature Teaching Unit, click here. For more information about AP Literature Teaching

Our Price: $29.99
Related Products: The Crucible

…test and study guide questions This package contains 30 copies of The Pearl and its AP Literature Teaching Unit. For a printed version of the AP Literature Teaching Unit alone, click here. For the downloadable version, click here. For more information about AP Literature Teaching Units, including…

Retail Price: $389.99
Our Price: $263.99
Related Products: The Pearl

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Night

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Macbeth

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Othello

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Othello

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Macbeth

…quest to teach unkempt Eliza Doolittle proper language and manners so she may appear to be a duchess. Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units. Save hours of prep time with these guides packed…

Our Price: $29.99

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Related Products: Night

Create your perfect AP* Literature curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of…

Our Price: $29.99
Close
Norton Shopping Guarantee