Ap Teaching

Sort by: View: Show:

…favorites. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Richard III and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $84.69
Our Price: $68.95
Related Products: Richard Iii

AP* Literature Teaching Unit. The AP* Literature Teaching Unit helps you teach Pygmalion and at the same time prepare your students for the AP* Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP* Literature Teaching

Retail Price: $179.69
Our Price: $104.84

…of crime. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Oliver Twist and at the same time prepare your students for the AP* Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $209.99
Our Price: $146.99

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Comedy of Errors and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $209.69
Our Price: $146.69

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach T.S. Eliot's The Waste Land and Other Poems and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching

Our Price: $78.51

…Mississippi. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach As I Lay Dying and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $419.99
Our Price: $321.51

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Incidents in the Life of a Slave Girl and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Retail Price: $179.69
Our Price: $104.69

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach A Portrait of the Artist as a Young Man and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching

Retail Price: $269.69
Our Price: $149.69

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Anne Frank: The Diary of a Young Girl and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Retail Price: $209.69
Our Price: $166.29

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Adventures of Tom Sawyer and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $299.69
Our Price: $164.69

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Incidents in the Life of a Slave Girl and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Our Price: $29.99

…War. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach A Farewell to Arms and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $509.99
Our Price: $361.49
Norton Shopping Guarantee