Ap Teaching

Sort by: View: Show:

…his life. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Wuthering Heights and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $299.69
Our Price: $164.69

…England. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Great Expectations and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Our Price: $29.99
Related Products: Great Expectations

…world. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach A Dolls House and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…20th century. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Invisible Man and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Invisible Man

…consumption. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Brave New World and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Our Price: $29.99

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Adventures of Huckleberry Finn and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Huckleberry Finn

…War II. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Slaughterhouse Five and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $269.69
Our Price: $185.69

…town. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Ethan Frome and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Ethan Frome

…ideal beauty. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Bluest Eye and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Bluest Eye

…the South. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Awakening and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Awakening

…his destiny. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Alchemist and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $479.69
Our Price: $331.31

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Canterbury Tales and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Canterbury Tales | Canterbury
Norton Shopping Guarantee