Ap Teaching

Sort by: View: Show:

…American dream. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Jungle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Jungle

…manipulation. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach 1984 and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test…

Retail Price: $329.69
Our Price: $224.69

…Mark Antony. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Julius Caesar and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Julius Caesar | Caesar

…and repentance. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Othello and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A…

Retail Price: $149.69
Our Price: $89.69

…his monster. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Frankenstein and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $179.69
Our Price: $89.69
Related Products: Frankenstein

…century America. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Our Town and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $449.69
Our Price: $322.30
Related Products: Our Town

…the killers. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach In Cold Blood and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: In Cold Blood | Ap

…racism. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Heart of Darkness and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Our Price: $29.99
Related Products: Heart Of Darkness

…life. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Death of a Salesman and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes:…

Our Price: $29.99
Related Products: Death Of A Salesman

…man’s laws. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Antigone and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: *…

Retail Price: $149.69
Our Price: $89.69

…wrong hands. This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Animal Farm and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Animal Farm

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach Adventures of Huckleberry Finn and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit…

Our Price: $29.99
Related Products: Huck Finn | Huckleberry Finn
Norton Shopping Guarantee