Downloadable Teaching Guides

Sort by: View: Show:

guide questions This product listing is for the downloadable version of the AP Literature Teaching Unit for Candide. For the printed version, click here. For a package containing 30 copies of Candide and its AP Literature Teaching Unit, click here. For more information about AP Literature Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Tangerine

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Jane Eyre

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Fahrenheit 451 Test

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Catch 22

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Monster

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Beloved
Norton Shopping Guarantee