Prestwick House

Downloadable Teaching Guides

Sort by: View: Show:

…curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of the plays and novels most likely…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Siddhartha

…curriculum and give your students a competitive advantage on the AP* exam with Prestwick House AP* Teaching Units! Save hours of prep time with these guides packed with ready-to-use resources to guide your students through a close, critical, and analytical study of the plays and novels most likely…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Pearl

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Hunger Games

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Tuesdays With Morrie

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Stranger Test

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Canterbury Tales

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Pride And Prejudice

…questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the downloadable version of the Teaching Unit. For the printed version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here. For more information about Teaching

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: A Lesson Before Dying
Close
Norton Shopping Guarantee