Teaching The Glass Castle

Sort by: View: Show:
  • 1

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Glass Castle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Glass Castle

…The Teaching Unit for The Glass Castle gives you a comprehensive academic framework that saves you hours of prep work. You can rely on this well-researched unit as a strong base for your lesson plan — it was written by one of our seasoned educators with your needs in mind. Every Teaching Unit…

Our Price: $29.99
Related Products: The Glass Castle

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Glass Castle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test…

Our Price: $29.99
Related Products: The Glass Castle

The Glass Castle is Jeannette Walls's memoir about growing up living life on the road as a child of itinerant nonconformists. This startlingly personal story of growth and the complex relationships between parents and children is an amazing read for students who assume that everyone's life is like…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: The Glass Castle

…The Teaching Unit for The Glass Castle gives you a comprehensive academic framework that saves you hours of prep work. You can rely on this well-researched unit as a strong base for your lesson plan — it was written by one of our seasoned educators with your needs in mind. Every Teaching Unit…

Retail Price: $539.99
Our Price: $361.49
Related Products: The Glass Castle

…This AP* Literature Teaching Unit helps you teach The Glass Castle and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test…

Retail Price: $539.99
Our Price: $361.49
Related Products: The Glass Castle
  • 1
Norton Shopping Guarantee