The Life Of Pi Test

Sort by: View: Show:
  • 1
Related Categories: Life Of Pi

Our user-friendly Novel Tests contain everything you need to assess your students' understanding of the works you're teaching. The Life of Pi Novel Test comes complete with multiple choice, fill in the blank, matching, and essay questions as well as a comprehensive answer key.

Our Price: $4.99
Related Products: Life Of Pi

…teachers at any level to effortlessly teach new titles like an expert Saves class time by combining test prep with the literature youre already teaching Prepares students for what to expect on test day through free response and multiple choice questions modeled after the exam Draws student attention…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Life Of Pi

…teachers at any level to effortlessly teach new titles like an expert Saves class time by combining test prep with the literature youre already teaching Prepares students for what to expect on test day through free response and multiple choice questions modeled after the exam Draws student attention…

Our Price: $29.99
Related Products: Life Of Pi

Life of Pi explores the adventures of a boy stranded in a lifeboat with a tiger after a shipwreck. The Teaching Unit for Life of Pi gives you a comprehensive academic framework that saves you hours of prep work. You can rely on this well-researched unit as a strong base for your lesson plan —…

Retail Price: $481.02
Our Price: $341.02

Life of Pi explores the adventures of a boy stranded in a lifeboat with a tiger after a shipwreck. The Teaching Unit for Life of Pi gives you a comprehensive academic framework that saves you hours of prep work. You can rely on this well-researched unit as a strong base for your lesson plan —…

Retail Price: $29.99
Our Price: $24.99
Related Products: Life Of Pi

Life of Pi explores the adventures of a boy stranded in a lifeboat with a tiger after a shipwreck. The Teaching Unit for Life of Pi gives you a comprehensive academic framework that saves you hours of prep work. You can rely on this well-researched unit as a strong base for your lesson plan —…

Our Price: $29.99
Related Products: Life Of Pi

…Unit helps you teach Life of Pi and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test consisting of multiple-choice…

Retail Price: $479.99
Our Price: $341.02
  • 1