Unit Tests

Sort by: View: Show:

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: 1984 | Orwell

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Macbeth

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Frankenstein

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Anthem

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Slaughterhouse-five

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Hamlet

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Beowulf

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Night

…the multiple-choice test and study-guide questions Teaching Units are best used to teach students who are on grade level or in College Prep classes. This item is the print version of the Teaching Unit. For the downloadable version, click here. For the 30-books + Teaching Unit class set, click here.…

Our Price: $29.99
Related Products: Speak

…Literature Teaching Unit helps you teach Beowulf and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test consisting of…

Our Price: $29.99
Related Products: Beowulf

…Literature Teaching Unit helps you teach Hamlet and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test consisting of…

Our Price: $29.99
Related Products: Hamlet

…Literature Teaching Unit helps you teach Jane Eyre and at the same time prepare your students for the AP Literature and Composition Exam. It's easy to add this unit to your lesson plan, and it will save you hours of preparation. Every AP Literature Teaching Unit includes: * A test consisting of…

Our Price: $29.99
Related Products: Jane Eyre